| a0u1 a întrebat:

Am un bichon de 9 luni, stau la bloc.
Ei bine, care e problema?
Până acum dormea pe parchet, acum i-am cumpărat un pătuț, cum îl învăț să doarmă în pătuț, degeaba îl pun că tot pe parchet doarme.

2 răspunsuri:
| RobertFlorin1 a răspuns:

Depinde foarte mult de cum il ajuti sa se acomodeze cu noul culcus.Nu trebuie neaparat sa il pui tu,trebuie sa miroasa locul,si sa se obisnuiasca cu el, e greu pana doarme odata, ca sa vada cat de calduros si pufos e acolo, dupa iti garantez ca va sta acolo, sper ca te-am ajutat.

| Bibi196 a răspuns:

Bună!
Am avut aceeași problemă, doar că eu nu stau la bloc.
Încercă să pui pătuțul in locul unde sta el pe parchet. Sau pune niste granule pe pătuț și bolurile cu apă și mâncare lângă pătuț.
Sper că ți-am fost de ajutor!