| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Salut, dau funda, stie cineva de ce refuza cainele meu sa ma doarma in cusca? in toamna dormea pe pavajele de caramida asa ca i-am facut ca un patut din lemn osb sa nu doarma pe caramizile reci, locul are acoperis, deci oricum nu il ploua. De atunci cat de frig ar fi doarme pe patut si tremura de frig iar daca il iau de acolo doarme pe caramizi, cum il fac sa doarma din nou in cusca lui? are 11-12 ani catelul

5 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Pur si simplu nu e obisnuit sau nu ii se pare confortabil. Încearcă sa il legi cu o lesa de cusca si sa il duci într-un loc in care stii că cusca ar fi cea mai buna optiune pentru el.

| KR0NSTADT a răspuns:

Pune cușca pe pavajele de cărămidă. Este locul unde el se simte bine, cu energii pozitive. Sunt sigur că o să poți ocoli o cușcă. Iar el este prietenul tău, așa că...

| Razvan500Raz500Razvan explică (pentru KR0NSTADT):

Asa m-am gandit si eu, sa ii mut cusca acolo

| scumbagnascar a răspuns:

Daca el vrea sa stea acolo stie el de ce, daca unui caine ii e foame nu rabda, daca i-ar fi frig evident ca s-ar duce acolo, daca tremura nu e un semn de frig