| Andreip7272 a întrebat:

Salut,Am un caine ciobanesc corb de 3-4 luni.
Mereu cand ma joc cu el are niste apucaturi si ma musca rau.
P.S ma lasa sa îl mangai dar are niste apucaturi. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Căutați un dresor sau pe YouTube videoclipuri cu Cesar, sfaturile sale. E pui și trebuie să vă impuneți ca stăpân. Acum probabil încearcă să vă domine, să vadă dacă îi sunteți stăpân!

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Nu am vesti bune: ciobanestii carpatini, mioritici nu se pot dresa. Sunt caini cu personalitate si singurul care il domina este stapanul care trebuie sa fie sigur pe el.
Sunt caini frumosi si dedicati casei, capabili de sacrificiu, dar greu de tinut in frau.
Pe mine m-a muscat un astfel de caine si l-am potolit cu un spray intre ochi.