| Disiertre a întrebat:

Am un caine amstaff de 5 luni si merg mereu cu el la primblare si musca lesa si nu o lasa in pace si din vina asta nu îl mai scot la primblare, ce pot face?

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Cumpara o lesa din lant. Si joaca-te mai mult cu el sa-l tii ocupat.

| sammie a răspuns:

Bună! S-ar putea să îi fie zgarda prea strânsă sau să nu fie lesa bună. S-ar putea și să-l doară sau să-l roadă pe lângă gât sau pe unde o are el prinsă. Mai bine schimbă lesă iar dacă nu funcționează s-ar putea să nu-i place să fie scos la plimbare. Doar faceți o plimbare de 10 minute și întorceți-vă.

| Leonard086682 a răspuns:

Incearca sa schimbi lesa cu una din lanț sau pune-i o botnița temporar, daca nu funcționează incearca sa il educi cu ajutorul gustarii lui preferate.