| anonim_4396 a întrebat:

Am un catel de 4 luni lup si aseara nu avea nimic, dar dimineata cand m-am dus la el a vomat ceva alb ca un fel de scuipat de cateva ori si scoatea un sunet ciudat din stomac.
Acuma nu vrea sa manance nimic si sta si doarme intr-una.
Stiti ce are...Va rog ajutor...

5 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Probabil a mancat ceva de la care a facut indigestie.Du-l la veterinar!

| JammyBrooks a răspuns:

Dul rapid la vet. s-ar putea sa aiba jigodie sau asa ceva si daca nu poti sal duci repede dai nise usturoi cu smantana, si paracetamol
la mine a mers

| RockMe a răspuns:

De cate ori sa ii dau usturoi cu smantana si paracetamol pe zi?

| SasukeCS2 a răspuns:

Pai s-ar putea sa fi mancat ceva stricat sau poate a fost otravit. Incearca sa ii dai sa manance lapte crud, sa nul il fierbi, dar sa nu fie rece, cam la temperatura camerei, timp de vreo cateva zile... pana cand incepe sa manance normal. Dupa ce se face bine ai grija sa nu il hranesti cu chestii tari, cum ar fi oasele.

| brianemil a răspuns:

Cel mai probabil a inghitit ceva ce nu trebuia. trebuie dus la veterinar pentru ca pot aparea complicatii daca e ceva mare o data ce va ajunge in intestin se va bloca si va ramane acolo. dar asta iti spun doar daca varsa tot ce mananca. dar oricum trebuie dus la veterinar " paza buna trece primejdia rea'' bafta