| CatalinDNK a întrebat:

Am un husky de 2 luni. Are ceva dacă ii mai dau și niște mâncare pe lângă acele bobite? Adică mâncare gătită. Gen ii dau și niște bobite dar îi dau și mâncare. Fundă! "

Răspuns Câştigător
| KanameKuran a răspuns:

Nu are nimic. Ai insa mare grija la ce ii dai sa manance, lactatele, ceapa, struguri, prune, oase gatite, etc. ii vor dauna sanatatii cainelui, daca sunt folosite des in dieta sa.

Nu te ingrijora ca ii dai prea mult sa manance, cainii husky, de obicei, mananca doar pana nu mai sunt flamanzi.

Ai grija sa nu ii dai sa manance, 30-40 de min inainte sau dupa antrenament, altfel se poate balona si va trebui sa il duci la medicul veterinar.

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Da...mancare gatita este de preferat. Oase, dar sa nu fie de pui peste, oase subtiri. Se poate in alimentatia catelusului lactate dar nu regulat. Oase fierte, prajite papa foarte bine si este recomandat si pentru dantura. Fructe logic nu papa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu are nimic.