| anonim_4396 a întrebat:

am o catea husky de 9 luni problema este ca mi se pare slaba, ii dau numai boabe dar nu le prea mananca, mancare gatita imi e frica sa-i dau sa nu pateasca ceva. Cum o pot ingrasa?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Dai mancare gatita, resturile de la masa, paine, slanina daca manca. Crezi ca pe timpuri cainii erau hraniti cu boabe? Daca era sa moara de la resturi nu mai aveam caini astazi. Cainii manca orice, unii chiar si fructelaughing)

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Apropo dai si mancare de catei umeda si amesteca cu boabele uscatewinking. Asa face sora mea cu cainele ei de talie mare si devine gras daca nu il plimba zilnic.

| viotedy a răspuns:

N-are ce sa pateasca decat se alinta apoi, adica nu mai mananca granule.E normal sa fie slaba daca ii dai numai chimicale de alea.Fa-i orez fiert cu un pic de carne, ficat fiert taiat bucatele, alterneaza-i meniurile, seara da-i granule.

| digital7shady a răspuns:

Pai cainii Husky sunt vanatori destul de buni, da-i o pasare si o s-o manance cu tot cu fulgi. laughing Nu sunt caini de apartament, sunt ucigasi, ca orice alt fost animal salbatic.