| beebyy a întrebat:

Pe langa bobite, ce mancare as putea sa ii prepar catelului meu de aproape 2 luni? Am auzit ca mancarea de casa este mai sanatoasa pentru el

Răspuns Câştigător
| Elly94sweet a răspuns:

Pentru inceput nu-i lua mancare gen pedigree, chappy, darling.ii cade blana si se scarpina si are cojite.si eu am facut aceeasi prostie.m-am dus la veterinar si mi-a recomandat royal canin, hills etc.e scumpa de mor da merita.si iai calciu.gasesti la orice pethsop care are si veterinar.eu am dat 5lei pe 7 pastilute.sunt bune.ca e pui la 2 luni, iar cu mancarea :nu ii da carne:nici praita, fiarta, la gratar.eu o mai alint cu o supa,doar zeama cu paine, iaurt tot asa cu paine, branza, cascaval, dar foarte rar.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai auzit destul de prost. Mancarea pentru catei e facuta special pentru ei

| Elly94sweet a răspuns:

Pilaful mai e bun.carne de vita poti sa-i dai, far si aia rar si fiarta(mi-a zis vet-ul), nu-i da lapte.nu stiu de ce (nu am intrebat).si fa-i vaccinurile.cam scump un catelus in ziua de azi cu mancare, vaccinuri, vitamine, dar merita pe deplin!love struck

| Delia01 a răspuns:

Mancarea gatita nu e buna pentru ei. De asta exsista mancare de caini. Pe langa bobite poti sa i mai dai batoane, sunt ca un supliment.