| Crisss98 a întrebat:

Am un bichon de 4 luni de talie mică și am întrebat la mai multe persoane care au ce le da de mâncare, unii spun ca doar mâncare de câini alții spun ca mâncare gătită pentru ca dacă dai doar mâncare de câini nu digera și poate sa moară cățelușul, vreau și eu niște informații va rog.
P. S.

3 răspunsuri:
| gardin a răspuns:

Am foarte multi caini, si din experienta mea este buna si mancarea, mai ales orezul, si painea este buna, nu o sa iti moara cainele daca ii dai sa manance mancare de oameni, intr-adevar exista alimente care sunt toxice in cantitati mari, cauta pe net care sunt acestea si incearca sa nu ii dai, am caine labrador care mananca mancare gatita si nu a patit nimic, dar te sfatuiesc sa incerci sa ii dai o masa pe zi mancare gatita sa o iei cu incetul, el este micut si poate avea la inceput unele probleme cu stomacul, gen sa vomite
Doctorul meu veterinar a spus ca e ok, mai ales cand i.am avut bolnavi si nu au mancat nimic(pe atunci ii hraneam numai cu bobite ) i.am dat ciorbita si smantana care este foarte buna pentru flora intestinala a catelului.

| Crisss98 explică (pentru gardin):

Da, și al meu a vomitat și a zis veterinarul ca are o sensibilitate mare la burtică.

| LenaDd a răspuns:

Buna!
Nu iti moare catelusul daca il hranesti doar cu mancare pentru caini (Acana este cea mai buna si naturala - poti intra sa citesti putin despre ea, sa iti faci o idee), insa daca tii neaparat il poti hrani si cu mancare gatita -de ex : orez-.