| aburama22 a întrebat:

Salut,am un husky de 2 luni, pe 3 martie a facut primul vaccin si prima deparazitare, am iesit cu el afara...dar am aflat ca nu e bine pana nu isi face toate vaccinurile ..cate vaccinuri mai am pana pot sa ies cu el?

Răspuns Câştigător
| VAN1630 a răspuns:

Mda..nu e bine deoarece nu are antirabicul făcut, si are un sistem imunitar slab.dar nu e o problema daca l scoti afara..si eu am un CG acum are 9 luni.l'am scos la plimbare si la 2 luni ..si nu a patit nimic dar e de preferat sa nu il lasi sa se joace cu alti caini sa nu ia boli...(caini nevaccinati)

1 răspuns:
| TheodoraBy a răspuns:

Bună! Eu am un Border Collie și la 2 luni i-am făcut deparazitarea și vaccinul și mi s-a spus să mai aștept cel puțin 2 săptămâni de la vaccin ca să se instaleze în corp și abia după să îl scot...Eu l-am ținut mai mult. aproape o lună ca să fiu sigură