| Oanny a întrebat:

Sunt tot eu cu catelul, aceasta intrebare este pentru posesorii de husky, cam de la cate luni/ani ati putut avea incredere in ea/el ca sa il lasaati afara fara lesa? A mea are 2 luni si ceva pe 11 decembrie implineste 3 luni, si mai e ceva...pana acum a facut in fiecare luna cate un vaccin, tot la fel va trebui sa-i fac vaccinurile? in fiecare luna? si cat costa un vaccin? multumesc mult

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am avut si eu un caine husky da pe la 2 ani mi s-a furat crying((( dar stiu ceva despre caini. eu de pe la 9 luni l-am lasat singur, era foarte cuminte, dar asta depinde de temperamentul fiecarui caine, depinde de cum a fost crescut, in legatura cu vaccinurile, parintii mei s-au ocupat de asta, dar pana pe la 10 luni a inceput sa faca vaccinuti unu pe luna, dupa aia unu la doua luni si cam asa pana cand creste. sa intrebi medicu in legatura cu asta... te sfatuiesc sa nu ai incredere in el de la varsta asta deoarece e mic si strengar. eu nu am avut incredere in cainele meu ca stiam ca va fugi, dar surpriza ca la furat cineva crying(( ( numele lui era IGOR )

5 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Medicul veterinar iti va spune la ce interval de timp trebuie sa ii faci vaccinurile. In privinta costurilor acestea variaza in functie de preturile fiecarui cabinet si al firmei producatoare a vaccinului respectiv.
Parerea mea ar fi sa nu iti inveti catelul sa mearga liber fara lesa. Eventual poti lua una pe baza de siret-rola care se strange si asa poti sa ii oferi cat de cat putina libertate.

| AllmaGirl a răspuns:

Invatal cu lesa cand vezi ca e binisor liber intr-o curte dupa aia pe spatii publice si gata! nu conteaza varsta

| Oanny explică:

Ms mult ana! am vrut doar sa stiu cam de la ce varsta pot sa am mai multa incredere in ea...cu vaccinul...ne descurcam noi dar cam cat ar costa un vaccin? aproximativ caci avem probleme cu banii

| onikangel a răspuns:

Buna! Pai nu sunt experta dar ar trebui sa il dresezi prima data, si apoi sa il lasi pe la 1-2 ani. Daca sti raspunde-mi si mie la intrebare please!

| tami a răspuns:

Nu am husky dar am dalmatian
pe a mea am lasat-o afara fara lese de mica... de la 1 luna probabil
atata timp cat de asculta cand o strigi nu o sa ai problemewinking