| anonim_4396 a întrebat:

Am un Husky Siberian de 1 an si 4 luni, mascul. Am impresia ca este cam slab pentru varsta lui... Are 2 castroane cu boabe, + 2-3 mese de mancare gatita pe zi... Face scaunul normal, o data pe zi cred, si este destul de energic, dar nu prea mi se pare ca arata bine, pare cam slab. Ar trebui sa merg la control? Sau este normal ca este in crestere?

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

La un am si 4 luni nu mai este in crestere, daca este foarte slab desi manaca destul de mult dupa cum spui e posibil sa aiba limbrici sau alte vietuitoare si trebuie deparazitat, oricum consulta si un veterinar sa iti spuna parerea lui

| untu a răspuns:

Mergeti cu cainele la cabinetul veterinar si vorbiti cu medicul veterinar, dar va fi nevoie si de un vaccin antiparazitar si antirabic!