| meem53 a întrebat:

Salut am un labrador si vreau sa-mi mai cumpar un husky intrebarea este s-ar intelege bine cainele husky cu un labrador?

6 răspunsuri:
| just for me a răspuns:

Daca labradorul este inca mik probabil l-ar accepta, desi acesti caini sunt f sociabili si deschisi in fata altor animale.am avut si eu un labrador putin timp si era f jucaus si nu latra decat la pisici, dar nu ca rautate.probabil sar intelege, dar cel mai probabil huskyul nu il va accepta decat daca il iei pui mik

| CrissDot a răspuns:

Nu e o idee buna si eu am un husky, dar acesti caini nu prea se inteleg bine cu alti caini decat daca sunt pui amandoi atunci da eu zic ca nu se vor intelege bine

| leonardo a răspuns:

Neataaaaa, votca taie greataaaa. Depinde numai de tine - daca esti o firme calma si poti fi autoritara cu cateii, se vor intelege de minune (cu conditia sa iti faci timp pentru ei). Daca, in schimb, catelul tau actual (labradorul) face cam tot ce vrea el prin casa si tu nu prea ai nimic de zis, mai bine nu-ti mai lua inca un caine. Gandeste-te ca amandoi cainii sunt caini de talie mare si daca nu stai la curte, au nevoie de miscare zilnic pentru a-si consuma energia. Altfel, vor fi prea energizati si vor daramna, sparge sau se vor bate intre ei. Te-ar mai putea ajuta cateva episoade din Dog Whisperer - Cesar Milan de pe National Geographic ca sa-ti faci o idee.

| Ionela_5966 a răspuns:

Asta depinde de tine! In functie de rabdarea si calmul tau.
Si cel mai important lucru, este sa nu faci diferenta intre ei, Cainii simt asta. In rest totul va fi ok.

| robady a răspuns:

Pai nu prea ma pricep la caini dar stiu ca husky sunt niste caini foarte blanzi dar nu cred ca se va intelege cu labradorul

| RazvanBogdan a răspuns:

Poate un pic dar cel mai mult cred ca nu se vor intelege!