| ERIKWHITE a întrebat:

Salut, am un pui de papagal (perus) care este mult prea tacut, adica foarte rar mai scoate vreun sunet, in plus daca îl las intr-un loc poate sa stea acolo ore intregi fara sa îsi schimbe pozitia, totusi poate zbura si îsi aranjeaza penele, acest comportament este normal sau este bolnav? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Țigănuș_Nicoleta_1982 a răspuns:

Am avut şi eu un pui de peruş deci e cu totul normal nu îți face griji dar poate e din cauza semințelor pe care i le dai ar fi bine sa îi dai și nisip special din Pet shopuri