| anonim_4396 a întrebat:

Salut,aş vrea nişte recomandări de cărţi legate de spiritism.Am căutat şi am găsit una cum ar fi Stephen King-Carrie, dar asta e tot ce am putut găsi.

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

"Carrie" de Stephen King nu are nicio treaba cu spiritismul, ci este vorba despre puterile telekinetice (de a misca obiecte) pe care si le descopera o fata, care conduc la un final tragic.
Cartile despre spiritism- si ma refer aici la cele vechi, adevaratele carti de felul asta- se gasesc foarte greu in ziua de azi. Cred ca sunt ceva sanse sa gasesti la anticariate vreuna, daca ai noroc, insa si la biblioteca poti gasi carti cu informatii despre asa ceva, dar nu cu ritualuri si ceea ce trebuie sa faci in mod concret.