| CristiCriss20 a întrebat:

Salut, as vrea sa cumpar un pui de pisica...mai exact albastru de rusia.
Problema e ca nu stiu ce trebuie sa-i fac dupa ce o cumpar. Banuiesc ca trebuie s-o duc la veterinar, nu?
Daca cineva cu pisica poate sa ma lumineze...as fi recunoscator!

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Pai daca e o pisica de la un crescator trebuie sa aiba deja carnet de sanatate si chiar si unele vaccinuri facute deja.
O duci la veterinar pentru sterilizare cam pe la 5 - 6 luni, poti cere sa fie microcipata tot atunci in caz ca se pierde.

| Kiran a răspuns:

Dupa ce ai cumpărat-o, e la alegerea ta daca o duci la veterinar pentru carnetul de sanatate al pisicii, vaccin antirabic, si deparazitata pe langa faptul ca il intrebi pe cel care ti-a vandut pisica cu ce a hranit-o ca sa nu apara diverse schimbari de metabolism