| Lukas1994 a întrebat:

am o pisica de rasa albastru de rusia in varsta de 8 ani, nu stiu de ce dar de 2 zile nu isi mai face..."treburile" la litiera,litiera este tinuta pe balcon asa ca as stii daca vrea sa mearga pentru ca trebuie sa-i deschid,m-am uitat prin casa si nu a facut nicaieri,cealalta pisica merge regulat de o data sau doua ori pe zi, ce ar putea fi in neregula cu ea?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Poate a facut prin casa, sunt multe licuri ascunse prin casa, sau are probleme de sanatare, cu rinichii sau stomacul ( intestinul gros sau subtire). Incerca sa ii dai o cantitate de lichide mai mare si pazeste-o sa vezi daca face ceva, daca nu face in 1-2 ore nevoile, atunci are probleme grave de sanatate si trebuie dusa de urgenta la un veterinar.

| Kriss96 a răspuns:

Daca nu a facut prin casa prima si cea mai ingrijoratoare problema este ca pisica aia nu a mai facut nimic de 2 zile! Si e extrem de grav. Trebuie dusa la veterinar pentru ca altfel moare. Avand 8 ani e posibil sa fi dat vreo boala in ea. Esti absolut sigur ca de 2 zile nu a facut nimci nicaieri?

| abyaby222 a răspuns:

Poate, este frig pe balcon si de aceea nu vrea sa iasă. Încearcă sa ii muți litiera undeva sa vezi daca isi face treburile acolo. Altfel nu stiu!

| Lukas1994 explică (pentru abyaby222):

Litiera sta in aceelasi loc de 4-5 ani, niciodata nu a avut vreo problema cu vremea, plus ca nu a fost extrem de frig incat sa nu vrea sa faca

| abyaby222 a răspuns:

Spune-i unui veterinar sa te ajute. Poate are probleme cu stomacul, nu stiu ce sa iti mai spun, eu nu am pisica, doar un câine. Ai grija de ea!