| Papairas a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un caine, mentionez ca locuiesc intr-un apartament deci as vrea ceva de apartament. Am mai avut caini inainte, stiu ce le trebuie de facut dar chestia e ca inainte locuiam la casa si la apartament nu stiu cum se creste. M-am gandit sa imi cumpar un pitbull si sa il cresc in apartament dar nu stiu daca se poate....astept recomandari de rase pentru apartament. FUNDA!

2 răspunsuri:
| Miranda27 a răspuns:

Eu zic sa nu iti iei pitbull, o sa ai probleme cu el cand o sa creasca... Mai bine iti iei bichon, yorkshire terrier sau pug (sunt mai recomandati pentru apartament pentru ca sunt mai mici), sau daca vrei o rasa mai "mare" si usor de intretinut, poti sa iti cumperi Dog de Bordeaux, e foarte linistit, si din cate stiu, nu prea ii cade parul. Sper ca te-am ajutatwinking
P.S. Cauta pe net rasele care ti le-am scris, ca sa te mai lamuresti

| JeJeleu a răspuns:

Eu stau la apartament si am bichon!
Daca esti baiat nu prea merge asa o pufosenie
Pug!
Oricum ceva rasa mica. un pitbull te oboseste
Se creste normal doar scoate de cel putin 2 ori pe zi afara.cel putinn
Baftawinking