| Alex442 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un cocker spaniel.Imi spuneti va rog cum sa am grija de el,care e hrana lui, cat costa si de unde sa il cumpar. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Anduta_1569 a răspuns:

Dar de ce nu intrebi direct un crescator si sa iti si cumperi de acel cresctor puiutul?
Intra aici:http://www.classiquediamond.ro/
E o canisa buna, zic eu.

| cainirasapura a răspuns (pentru Anduta_1569):

Foarte bun sfat! Felicitari! Meriti FUNDA! Un catel de rasa(obligatoriu cu pedigree) se cumpara numai de la crescatori care au canise afiliate la Asociatia Chinologica Romana. https://www.facebook.com/......3196289980 Cainii fara origini cunoscute sunt METISI/CORCITURI.

5 răspunsuri:
| MihayAndrey a răspuns:

In primul rand : Stai cu el, mangaie-l, fa-l sa simta ca e iubit si astfel te v-a asculta, dupa aceasta incepe dresajul.
Exercitii simple gen asteapta, nu ai voie, pe scurt cele de baza. Hrana recomand o masa pe zi de boabe si 2 de mancare gatita. Mancarea lui sa nu fie absolut deloc condimentata. Succes!

| Alex442 explică:

Ce credeti, trebuie neaparat sa vanez cu el fiind un Gundog?

| mihaela_7115 a răspuns:

Pai... hrana lui e normala. adica boabe de catei oase mancare pe care o mananci si tu chesti deastea...si eu am vazut cocker spaniel si cu 6 milioane da si cu 4-5 milioane si ii poti cumpara de la orice magazin de caini sau de pe net. big grin