| DenisIonut01 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca primul papagal e baiat sau fata, al doilea cu putin gri pe spate e sigur baiat dar primul inca am dubii

https://postimg.org/gallery/hv26p93y/

3 răspunsuri:
| Gerard9965 a răspuns:

In primul rand, papagalul este o nimfa. Puteai sa precizezi pentru a fi mai usor.
Mie imi par amandoi masculi, dat fiind faptul ca Femelele vor avea petele din obraji ceva mai slab colorate, cu fața colorată total în gri sau maroniu, de asemenea prezintă pete sub penajul aripilor, iar penajul cozii este dungat pe partea inferioară.

Te uiti la ceea ce ti-am spus eu mai sus: penajul cozii si al aripilor.
Din poze, mie imi pare ca amandoi au acea pata portocalie cam intensa.
Dar in cazul in care penajul cozii este dungat pe partea inferioară sau de asemenea prezintă pete sub penajul aripilor, asta inseamna ca ai o femela!

| DenisIonut01 explică (pentru Gerard9965):

Da asta am fost si eu destul de clar ca sunt masculi, nedumerirea a fost cand i-am pus impreuna si unu din ei ii canta de imperechere celuilalt si punea picioru pe el, iar celalalt statea ba chiar baga capul sub el

| Gerard9965 a răspuns:

Singura explicatie ---->Gay.