| RALUCAUCA5 a întrebat:

Asi vrea sa imi iau un animalut de companie dar nu caine sau pisica.Ca sa imi mai i-au gandul de la Bruno.Ce animal prietenos as putea sa-mi iau?

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Banuiesc,dupa nume(Bruno), ca ai avut un catel, pe care din pacate l-ai pierdut.Parerea mea, ar fi ca doar tot cu un catel(mai ales maidanez), iti poti alina durerea si poti sa si ajuti o fiinta napastuita de soarta.Cine poate sa-ti dea mai multa dragoste, decat o pisica sau un catel.
Eu stau la bloc si nu pot sa tin un catel, chiar si mic.Am avut o pisica maidaneza, luata de pui, 13 ani, a facut cancer, operata de trei ori, dar, inevitabilul s-a produs.Acum am alta pisica, tot maidaneza si nici nu-ti poti inchipui cate dragoste si afectiune ne daruieste.Si cata multumire sufleteasca avem noi,ca am salvat o viata,pe care niste oameni, au preferat sa o lase in voia sortii.
Asa ca, durerea ta, se poate transforma in dragoste pentru o alta fiinta, cum era Bruno!

| ASDFDASF a răspuns:

Iti poti lua un papagal sau un hamster.