| anonim_4396 a întrebat:

Azi la tara am vazut o siameza vai de ea, avea puroi la ochi, mieuna rau si tot mi-e mila de ea. Ma gandesc si mereu plang, am mereu mila si nu am avut ce sa fac, voiam dar sunt mic si nu am eu masina sa o duc la veterinar, dar mereu cand vad o pisica bolnava pe strada ma ia mila. Vreau o motivare sa fiu motivat de asta.Chiar vreau sa imi iau o pisica dar imi e frica sa nu fie bolnava.

6 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Cuvântul milozitate/milositate nu există, există doar milă ori compasiune.
Nu înțeleg care e întrebarea, ce vrei de la noi?

| Anonim103723 a răspuns (pentru Raven):

Asa stii sa vorbesti, ce vrei? Uite te la intrebare

| Anonim103723 a răspuns (pentru Raven):

Si nu poti sa zici "Ce vrei de la noi" nu vreau bani, vreau sa imi raspunzi si imi primul rand e un site si de intrebari

| Anonim103723 a răspuns (pentru Raven):

Apropo,nu ti-am zis sa.imi zici daca exista sau nu, asa il denumesc eu

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imi pare rau dar Raven nu te-a jignit cu nimic, doar te-a corectat. Ai folosit un cuvant care nu exista in limba romana. Cat despre pisica, eu zic sa o iei si sa mergi cu ea la veterinar! Ca n-ai masina nu-i problema. La varsta de 14 ani eu am mers 14 Km dus, 14 Km. intors, sa-mi fac buletinul, pe jos, singur. Tie-ti trebuie masina pentru cateva strazi?

| Raven a răspuns (pentru Anonim103723):

Păi nu înțeleg care e întrebarea, nu-mi dau seama cum vrei să te ajutăm, asta am întrebat prin "ce vrei de la noi"