| Barkjha a întrebat:

Salut.Cainele meu are diaree (miroase ingrozitor as putea spune) si vomita, cand vomita e ceva de culoare galbena sau ceva de genu.Ce ar trebui sa fac cu ea pana maine, maine o sa ma duc sigur la veterinar dar acum..eh.

5 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Sa nu ii mai dai nici mancare, nici apa pana nu o vede un doctor. Multa sanatate catelusei! Sa ne dai de veste ce ai facut.

| Dumbi a răspuns:

Eu i-am dat niste lapte(bine nu era al meu era al lui nasimea, si avea in jur de 3-4 ani si era labrador), am crezut ca era de la apa, dar pana dimineata nu avea nimic si veterinarul mi-a spus ca are o raceala si mi-a dat niste pastile sa i le pun in mancare. happy

| Rocsid a răspuns:

Ai grija sa nu fie parvoviroza..la parvo diareea miroase ingrozitor si tot asa vomita. daca ai un termometru electric in casa ar fi bine sa ii iei temperatura( pui niste crema de galbenele sau lubrifiant dar ceva sa nu irite) si il bagi in fund cu toata partea metalica si usor oblic( ca sa aiba contact cu pielea) si vezi ce temperatura are...
Nu stii doctor care sa lucreze de urgenta? Cauta pe net si intreaba prietenii si toti sa nu fie parvo... Daca e parvo e extrem de grav si trebuie imediat pus catelul pe perfuzii pentru rehidratare vitamine si alte medicamente...
A mancat ceva prostii? sau crezi ca a avut de unde sa manace prostii?
Sper sa se faca rapid bine si sa fie doar pentru ca a mancat ceva ce nu i-a cazut bine.

| LaElly11 a răspuns:

Dacă nu poți merge azi la veterinar măcar sună la unul si spune-i despre ce este vorba.

| Barkjha explică:

Ah da si cainele are 7 ani si e chiuahuhua