| ionuttt11 a întrebat:

Salut.care este diferenta intre o lanseta de pescuit la pluta si una la fundul apei.Se poate pescui cu pufuleti

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut! Batul lansetei de pluta este mai flexibil, cea de fund este mai putin flexibila si mai puternica.Plumbul este mai greu la cea de fund.Firul monofilament la fundul apei se foloseste fir scufundabil,la pluta se pune mai mult fir plutitor,exista diferente, dar daca nu esti pescar de competitie sau ceva poti folosi si la fund si la suprafata ce vrei happy.Cu pufuleti nu se pescuieste din doua motive:Se topesc in apa si doi:putini pesti ii mananca. Poti prinde caras la pufuleti gusto, poate pare ciudat dar le plac happy! Alti pesti nu. Buni sunt viermusii la pluta, iar la momeala fund pune rama groasa de pamant, trage mreana la asa ceva si somnul(pestii de fund)! Bafta la pescuit!

2 răspunsuri:
| Rugina_Alex_1999 a răspuns:

La pluta trebuie nadit locul constant iar la fund bagi nada in harpon...Cu pufuleti nu cred(Doar daca-s Gustolaughing )

| Nik00NN a răspuns:

Diferenta este ca cea pentru fundul apei are un plumb mai greu