| DarkAngel98 a întrebat:

Care mancare este mai buna pentru caini : Friskies, Chappy sau Pedigree? Dau funda pentru un raspuns bun! Multumesc

Răspuns Câştigător
| pisikutzza22 a răspuns:

Pedigree e cea mai buna firma

8 răspunsuri:
| Pawesome a răspuns:

Cainele meu prefera Chappy.Dar te sfatuiesc sa incerci cu toate, adica o luna cumperi Friskies, alta Chappy si alta Pedigree, si vezi care ii place mai mult cainelui

| axeldavid a răspuns:

Carnea este cea mai buna mancare pentru caini.

| DarkAngel98 explică (pentru axeldavid):

Da,dar nu o sa cumpar carne in fiecare zi, o sa mai aiba nevoie si de bobite pedigree sau altele. Mersi de ajutor!

| pisikutzza22 a răspuns:

Si royal canin daca gasesti

| miamia1 a răspuns:

Din cate stiu, Pedigree e cea mai buna. Cred, totusi, ca ai putea sa variezi meniul, ca sa spun asalaughing... Uite ce am gasit pe un forum : "Cainii trebuie sa se hraneasca si cu mancare uscata dar si cu mancare gatita (carne de pui sau vita, cu morcovi, orez, telina sau ceapa).
Nu au voie: cartofi, varza, mazare, mezeluri, paine, mancaruri grase, cele gatite cu sos, dulciuri. "

| DarkAngel98 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri! O sa imi iau un beagle in curand si incerc sa ma asigur cu tot ce trebuie. Miamia1 o sa il hranesc si cu altele, nu numai hrana uscata, multumesc totusi pentru raspuns!

| irina2096 a răspuns:

In niciun caz Pedigree! Crede-ma, am vorbit cu un veterinar si a spus ca hrana Pedigree este plina de E-uri. Mi-a recomandat, Royal Canin, sau daca nu gasesti, Freskies!

| Mizuki a răspuns:

Sub nici o forma Pedigree. Origen este cea mai sanatoasa mancare pentru caini.