| OanaVlad a întrebat:

Cine imi poate spune ce animale pot trai la bloc? Va rog mult sa-mi raspundeti! Abia astept raspunsurile! Iubesc animalele si as vrea si eu unul... dar locuiesc la bloc! Multumesc pentru ca imi raspundeti! Pa!

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Poti sa iti cumperi o pisica, este usor de ingrijit, si nu face galagie.
poti sa iti cumperi un hamster sau porcusor de guineea(eu din asta am). este usor de ingrijit, ii speli cusca o data pe saptama si mananca seminte.
poti incerca niste vroaste testoase.
si, niste pesti ar merge, acvariul nu este prea mare, asa ca ai avea spatiu.
si eu iubesc animalele, eu am un porcusor de guineea si o pisica birmaneza.ma bucur ca mai sunt iubitori de animale pe tpu.nu uita, cateodata animalutele de compania mai fac cateodata mici boacane dar trebuie iertate.

14 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

P.S.am uitat sa spun! atunci cand cumperi un animal, si traiesti o vreme cu el, iar daca ceva nu merge bine, animalutul nu il poti abandona pe strazi! daca ti-ai asumat o responsabilitate o duci pana la capat. mi se rupe inima cand merg pe strada si vad atatia catei flamanzi, blonavi, abandonati pe langa tomberoane! nu este corect! si animalele au o viata, si ele merita sa traiasca!

| rosto a răspuns:

O pisica, un caine de talie mica, un iepure, un hamster, o reptila, broasca testoasa, pesti, dihor, porc de guineea, o pasare.

| OanaVlad explică:

KryssyCullen mi-ai dat un raspuns super... multumesc! sper cati place fundita happy

| OanaVlad explică:

Multumesc de raspunsurihappy papa

| OanaVlad explică:

Ms mult cred ca imi voi lua o pisica!

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Chiar daca stai la bloc poti avea multe animale. Sa iti dau niste exemple. Poti avea:
-pisica
-hamster
-porc de guinea
-papagal
-broasca testoasa
Poti chiar sa iti iei un catelus.
Succes si sper sa faci alegerea corecta si sa iti iei un animal potrivit pentru tine.

| IrenneDrt a răspuns:

Poti sa iti cumper porcusor de guineea.si eu am si te asigur ca nu ii trebuie foarte multe:un biberon de apa si putina mancare. e foarte dragalas, nu face zgomot, si se poate atasa de tine foarte repede! te asigur.sunt si foate ieftini dar un sfat:incearca sa nu ii iei din magazine... daca ai vreo cunostinta e bine pentru ca cei din magazine sunt speriosi si se ataseaza mai greu!
mult succes!
pup Daniela.

| Art a răspuns:

Paiii...ai putea sa-ti iei un papagal, un canar, catel, pisica, pesti, broask testoasa, hamster, porcusor de guineea, igoana, iepurihee hee, soparle, sarpethinking dar sper ca nu-ti doresti asa cevaworried...cam astea sunt animalele pe care le poti tine la bloc.

sper ca ti-am dat ideihappy...
bye!

| Laurici :x a răspuns:

Ia-ti o pisica, nu face nici multa murdarie si nici zgomot, este micuta, usor de ingrijit si foarte amuzanta si dragastoasa! Dar daca vr un caine sa stii ca nu e prea potrivit pentru ca face galagie[latra]winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catelusi, pisicute, papagali, broasca testoasa, sarpelaughing, porcusori de guinea, hamster, soriceilaughing. Cam atat.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place faza cu sobolanii laughing

| andreea2011 a răspuns:

Eu tit recomanmd un porcusor de guineea este dragut,pufos si poate trai singur,mai ales femelele, masculuii pot murii, acum este alegerea ta!

| Cookie_3999 a răspuns:

Pai...
Hamsterii love struck
Porcusori de guineea
Catelusi [ mici ]
Pisici
Papagali

happybig grinkiss Cam atat.
Ceauu kiss

| BlackXS a răspuns:

Depinde de tine si de cate responsabilitati vrei sa iti asumi. Adica, la bloc se poate creste f bine un caine de talie mica, dar poti la fel de bine sa cresti si un peste sau o broasca testoasa. La fel poti sa te interesezi si de pisici (sunt f curate si nu miros in comparatie cu cainii). De fapt la bloc pot supravietuii majoritatea animalelor, dar depinde de tine cat de bine traiesc si in acelasi timp perioada de trai. Gandeste-te bine si sper sa iei decizia corecta. Bafta!