| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Cu mare durere in suflet scriu asta, câinele meu a murit. Avea un an, era pechinez, foarte energic și iubitor. Marți după amiază am văzut că se simte rău și nu am știut de ce, a început să vomite, toate astea din senin. Nu s avut simptome cu câteva zile înainte. La câteva ore după, a vomitat sange, apoi a început să îi iasă sânge prin fund, mirosea groaznic. Nu am apucat sa ii fac nimic, nici să îl duc la veterinar, stau și destul de departe de un oraș. Am citit pe net că ar putea fi parvoviroza și am înțeles că se ia de la un câine deja infectat. Cățeii mei nu ies niciodată din curte și nu interacționează cu alți căței, iar restul nu au nimic. Știți ce ar putea fi? De la ce a putut muri mititelul meu?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cancer la stomac.

| Wr3nch a răspuns:

Cainii tai nu ies din curte, dar sa nu sara alti caini noaptea sau cand nu va uitati.

| gabicoo a răspuns:

Vezi să nu fi fost otrăvit!

| AmedeeaBeea a răspuns (pentru gabicoo):

Nu prea avea cum. Manca doar bobite, nimic altceva.

| gabicoo a răspuns (pentru AmedeeaBeea):

Bobițe otrăvite aruncate de vecini binevoitori?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trist, chiar trist sad.
Da, cred ca fost parvoviroza, poate face oricand chiar daca e vaccinat, nu e vina ta nu aveai ce face daca a murit asa rapid.
Si al meu a facut parvoviroza dar a supravietuit.

| Kaonashii a răspuns:

Nu stiu ce a fost dar imi pare foarte foarte rau
Nu te gandi prea mult la asta pentru ca unii se imbolnavesc din senin sau se nasc bolnavi si duc boala pe picioare asa fara simptome ani de zile
Daca mai iei alt caine sau pisica sa ii duci regular la un veterinar si sa faci vaccinuri