| rapp2020 a întrebat:

cum mi-as putea face popria mea ferma de furnici? Cam ce miar trebuiii?

Răspuns Câştigător
| TrustStyle a răspuns:

Un acvariu, gen 30-40cm lungime si 30-40 inaltime+latimea de vreo 10-15, gasesti niste furnici, le pui intr-un borcan(vreo 10-20, ca se inmultesc ele), iei niste pamant de pe-afara/de la bunici/de la o curte/iti cumperi un sac cu pamant la 5 lei de 2kg), pui cam 3 sferturi din acvariu pamant, pe urma iei niste paie(cu care bei suc)si le infigi in pamant pentru vreo 3 secunde si scoti afara,ca sa faci un fel de tunele(asta daca e pamantu' tare si modelat asa), pe urma hrana ar fi, bucatelele de ciocolata si painea, sau alte resturi, si aia e... funda?winking

1 răspuns:
| Almássy a răspuns:

O ferma si niste furnici...