| SoundTHeWave a întrebat:

Salut daca imi achizitionez un gamo shadow 1000, pusca alice pe arc ( are 215 m/s, cal 5.5 ). Imi spune si mie cineva ce trebuie sa fac? Am intelesc ca trebuie inregistrata la politie, dar sper ca nu trebuie permis de port arma. Daca cineva poarta sa ceva la el fara inregistrare la primarie sau fara 18 ani inpliniti care sunt urmarile? Eu vreau sa o folosesc pentru vanatoare de pasari si alte animale mici, exista o cale prin care politia sa-si dea seama daca eu am modificat arma si are peste 220 m/s? si daca da care sunt urmarile? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AleqandR0 a răspuns:

Daca zici ca ai modificato este ca si pusca cu aer comprimat. Poti sa vanezi linistit ca nu se intampla nimic... FUNDA?