| laprilaur a întrebat:

De o luna am găsit un pui de cățel metis mi-a fost mila de el și l-am luat acasă dar el nu știe altceva decât sa ma muște. Are și unele momente când sta cuminte dar foarte rare. Eu mereu îl cert dar el latră și mai tare și vrea sa ma muste și mai rău... Ce as putea face cu comportamentul lui?
În prezent are cam 3-4 luni.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Il duci la dresaj. Probabil te ia de fraier si nu stii sa te impui.

| Madesz a răspuns:

Nu cred ca s-au obișnuit cu nouă casă, cred. Da-i mâncare din mâna ta și nu tipa la el. Cand încerci să îl mângâi, ( nu stiu cum să îți explic ), nu pui mâna deasupra capului ( cățelului ), ci sub bărbie, ca altfel crede ca îl bați.Nu îl mai certa! Altfel, nu se va acomoda în noua locuință. Sper ca te-am ajutat. happy