| Mario157 a întrebat:

Salut, deci cum as putea sa imi dezvat cainele sa mai isi roada covorasele igienice? Gen le rupe de tot si le imprastie prin casa

4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Am avut si eu problema asta, vreo 4 luni m-am chinuit sa o fac sa faca pe covoras si nu am reusit, praf le facea imediat cum le puneam pe jos, mi-a tot facut prin casa pana a venit caldura, am terminat si cu vaccinurile si am scos-o in curte.Si acum desi are 2 ani cum prinde orice hartie, servetel, hartia igienica de la baine le face bucatele.As fi curioasa daca tu vei reusii vreodata sa il potolesti pe al tau sa faca prostii

| einsteinchen a răspuns:

Da-le cu ceva repelent natural. Piper?

| Ilovedogs234 a răspuns:

Ar trebui sa il inveti cu recompese(Nu sunt prea bune mai degraba ai lua din mâncarea lui si daca reușește sa nu mai rupa covorasele igienice dai o. Daca nu se dezvata ar trebui sa il duci sa il dreseze cineva. Dai cam multi bani dar măcar casa ta nu mai este plina de hârtii. Apropo daca nu reușește sa invete nu il bate este foarte gresit sa îți bati cainele si nu pune piper pe ele. Incearca sa intrebi pe cineva (un doctor veterinar, un prieten care se pricepe la câinii etc.)