| ridhimagupta a întrebat:

Buna si la multi ani am o inrtrebare cum pot sa dezvat cainele de 1an jumate sa nu mai roada usi, pereti?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Cred ca daca roade peretele, are nevoie de calciu.
Asa fac pasarile, dar si verisoara mea cand era mica ( avea 2 ani), lingea peretele, si au descoperit ca avea lipsa mare de calciu.
Animalele se bazeaza pe instinct, noi suntem animale, dar cu cat ne maturizam, nu mai ascultam de instinct.
Te-as sfatuit sa te duci la un veterinar si sa ii prescrie calciu.
Iar legat de ros usile, cred ca se plictiseste si o mananca gintiile, cainele meu a ros pana pe la 2 ani. Inafara de jucarii de ros, si sa o certi, nu prea ai ce sa ii faci.

3 răspunsuri:
| kitykity a răspuns:

Cumpara jucarii de ros pentru el, si sa-l certi pentru ca roade usile, el o sa inteleaga de ce si se va dezvata.

| Maria4333 a răspuns:

Cumpara jucarii de ros pentru el si cearta-l cant roade usi. Va pricepe intr-un final ca nu-i bine ce face. Totusi, cum roade pereti? Doar sunt plati

| ridhimagupta explică (pentru Maria4333):

Roade partea de jos t ca am luat-o din adapost si in camera unde statea a ros jumate din perete