| RxDooM a întrebat:

Salut, este legal sa-mi cumpar o vulpe sau un urs sau un lup, ma refer la rasele pe care le-as putea gasi aici, in Romania, stau la casa.

4 răspunsuri:
| MistretulPufos a răspuns:

Pai cred ca iti trebuie autorizatie, dar, eh, poate ca ai ceva sanse sa gasesti un pui de vulpe si sa il iei acasa si sa nu afle nimeni

| danielaabalan a răspuns:

Nu este legal să ai niciuna din animalele pe care le-ai scris tu.

| BezeaToxica a răspuns (pentru danielaabalan):

Dar un Ras? Ar fi tare sa ai o pisica ceva mai mare happy

| RxDooM explică (pentru BezeaToxica):

Decat sa ma complic cu documentele si aprobarea pentru un ras, mai bine imi iau fara nicio problema un maine coon cauta pe google happy