| anonim_4396 a întrebat:

este legal sa ai o vulpe siberiana domestica, ca si animal de companie? Este ceva extrem de rar in Romania sa ai un astfel de animal?

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu cred daca vulpea poate fi domesticita vreodata! Este un caz foarte rar! Vulpea poate fi smecheara si vicleana! Asa ca ai mare grija si atentie!

| Bogdanpalintineanu a răspuns (pentru untu):

Este vorba de vulpi cu parinti corciti dealungul a mai bine de 50de ani cu rase de caini in scopul de a le modifica genetic comportamentul, in momentul de fata spun ei ca sunt destul de domestice si chiar sunt declarate asa, comportamentul lor se aseamanna foarte mult cu cel al unui caine, caute pe net siberian fox domesticated

| untu a răspuns (pentru Bogdanpalintineanu):

Da, ai dreptate! Este posibil sa domesticeasca vulpea cu ajutorul unui dresaj!

| GabrielMihaiFoame a răspuns (pentru untu):

Poate. iti zic eu

| untu a răspuns (pentru GabrielMihaiFoame):

Sunt de acord cu tine, dupa ce am vazut un videoclip viral cu puiul de vulpe jucaus!