| Departure a întrebat:

Salut!
Există servicii online de tipărare a unei cărți dintr-un pdf?
Am o carte pe care nu am găsit-o nicăieri în librarii sau pe net, și am găsit recent un pdf cu aceasta, dar mi-aș dori să o am în colecție, nu doar citită. Din ce am căutat pe net nu am găsit nimic concret despre un astfel de serviciu, doar edituri care fac la 1000+ bucăți.

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Sau, daca ai timp și îndemânare, ți-o legi singur. Exista tutoriale pe Youtube despre bookbinding. Ar fi un proiect miștocuț.

2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Nu stiu daca este legal sa faci asta.

Uite un grup mare pe Facebook pe care ai putea intreba daca nu are cineva de vanzare cartea respectiva, poate se gaseste cineva:
https://www.facebook.com/groups/2042661466003252

| MihaiSpeedster a răspuns:

Încearcă să găsești o legătorie. Știam una cu foarte mulți ani în urmă dar nu mai există. Duci printul și ei ți-l pun în coperți.