| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Ieri am avut parte de un accident extrem de neplacut. Motanul meu a fost lovit de masina si a murit. Toata familia este foarte trista.
Aseara am plans si tot nu imi revin. Era foarte jucaus si parca era ca un copil pentru noi.
Am poze cu el in telefon si cand ma uit la ele imi vine sa plang si mai tare.
Cum pot trece peste situatia asta? Imi e foarte greu si simt ca am ramas cu un nod in piept de ieri.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare tare rau de pierderea suferita, dar accidente se pot intampla, cand pisoiul este lasat pe strada.
Peste cateva zile mergeti si luati alt pisoi si veti trece mai repede si mai usor, peste pierderea suferita.
Dar pe acesta tineti-l in casa, ca sa nu mai riscati alt accident.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E trist. Adoptă un altul, care-i seamănă si iti va aminti de el. Caută pe Facebook grupuri de adoptii din orasul tău.

| Frank51 a răspuns:

Eu când sunt trist mănânc tort happy

Răspuns utilizator avertizat
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Cel mai bine este sa ti ocupi timpul si sa te gandesti ca sunt si persoane in viata ta care merita sa fie la fel de mult iubite si apreciate si nu ar fi rau sa ti gasesti un alt motan care sa ti aduca energia pozitiva.

| florin926481f a răspuns:

Nu-ti mai lua alt pisoi pentru ca inevitabil o sa moara la un moment dat.