| Ameelia a întrebat:

Buna Tpu.Deci...Ieri noapte, un bun prieten a murit intr-un accident de masina.De atunci ma simt ca o leguma, sunt tot trista si nu pot trece inca peste.Stau doar in casa si plang incontinuu...Ce as putea face pentru a nu mai durea asa de rau?

2 răspunsuri:
| Alexxxxx1 a răspuns:

Pai... cum sa-ti zic... daca esti o fire asa mai sensibili, moale pe dinauntru nu prea cred ca poti sa faci ceva sad eventual sa-ti gasesti o alta ocupatie(sa stai cu iubitul, cumparaturi, cv distractiv, stiu eu ce fac fetele laughing ).
Insa chiar si asa, va dura o vreme pana vei trece peste asta, fiindca e o pierdere majora happy

| Mrme a răspuns:

In primul rand, nu ai cum sa il uiti niciodata daca a fost un bun prieten. Incearca sa mai iesi afara, sa te plimbi si sa discuti cu cineva, sa ii povestesti tot ce simti pentru a te descarca. Incearca sa nu te izolezi, pentru ca unele persoane dupa ce pierd pe cineva drag se izoleaza ajungand sa o ia razna.Eu te-as indruma sa iesi afara, sa te plimbi si sa discuti cu cineva de incredere, acesta e cel mai bun remediu.