| anonim_4396 a întrebat:

De 2 zile sunt foarte trista dintr-un motiv prostesc.Sunt in clasa a 5 a si facem franceza cu un inger(dna de franceza e foarte foarte buna) dar e insarcinata in 8 luni (naste in mai) si chiar daca am facut abia 1 an franceza cu ea tin la ea foarrte mult si ieri am facut ultima ora cu ea. E tanara are 26 de ani dar eu cand ma gandesc ca pleaca imi vine sa plang. Ea vine inapoi in 2 ani dar... Ce as putea face sa nu mai fiu asa trista ca pleaca.Am plans si in ora cand ne-am zis.Eu sunt constienta ca pentru ea e o fericire un copil si ma bucur pentru ea dar tot sunt suparata ca pleaca.Cand m-a vazut ca plang mi-a zis sa nu mai plang ca ea inainte sa plece vine sa-si ia ramas bun de la noi, ganditi-va ce suflet mare si bun are! Ms mult. FUNDA pentru cele mai bune sfaturi.

Răspuns Câştigător
| rigo23 a răspuns:

Buna! Fi sigura ca nu va va uita pentru ca cine spune ca profesorul nu se ataseaza de copii nu stie ce vorbeste. Eu zic sa nu mai fi trista sa fi fericita ai putut invata de la ea multe si ca a fost aproape de voi. Si dupa 2 ani va reveni deci o vei revedea.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca o poti vizita in week-enduri, sa vezi si tu minunea pe care o face. De ce sa lasi 2 ani sa treaca, macar lunar si tot poti sa-i faci o vizita si nu cred ca o sa o deranjeze. Eventual, poti sa te oferi sa o ajuti cu unele lucruri, daca are nevoie sa cumpere ceva de la magazin, daca are nevoie sa faca ceva in casa, si un ceai este greu sa faca, mai ales in prima perioada de dupa nastere, iar parintii sau surorile/cumnatele ei nu pot sa fie tot timpul cu ea sa o ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! zenithf ți-a dat un răspuns excepțional de frumos și sunt de părere să-i urmezi sfaturile. Nu uita de un buchet de flori la despărțire și nu mai plânge, copilaș bun ce ești!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://lecturi-scolare.blogspot.com/ Îți vor folosi!