| capbatutcatalina a întrebat:

Imi plac mult cainii si as vrea sa-mi cumpar unul, dar nu pot hotari ce rasa.Ma gindeam la un husky,poate stiti ceva asemanator? Vreau sa fie cuminte, sa ii placa sa se plimbe, si sa fie draguthappyCeva sugestii?

Răspuns Câştigător
| Barb0Senpai a răspuns:

Salut! Eu am un husky si este foarte cuminte si jucaus! Are 3 ani si pana acum nu a dat nici-un semn de pierdere a energiei.Eu as zice sa iti iei un husky pentru ca sunt niste caini foarte frumosi si destepti. Daca vrei o rasa apropriata, ai putea incerca Akita, Malamut sau un Samoyedwinking

3 răspunsuri:
| xToToShelx a răspuns:

Orice caine poate sa fie cuminte, sa fie dragut, si sa ii place sa se plimbe atata timp cat stapanul il iubeste si ii arata asta de cand e mic. Deci iti trebuie un pui. Si mie imi plac cainii extrem de mult dar sfatul meu daca stai la bloc, sa nu iti iei un caine de dimensiunile unui Husky sa spunem. Ia-ti un animal mai micut. Eu personal iubesc beagles sau pug. Sunt niste animale extrem de dragute si jucausebig grin

| BiancaaBd a răspuns:

Asemanator cu husky sunt malamutii de Alaska. Sunt la fel de prietenosi si sociabili, insa pot fi incapatanati.

| meunika a răspuns:

Buna! eu as zice ca o laika tot e buna.dar hasky e una dintre cele mai preferate rase de ciini ..asa ca te as sfatui sa-ti procuri o haska.n-o sa regreti