| Caramella645 a întrebat:

Salut.In curand imi voi cumpara un porcusor de guinea abisinian.Dar in primul rand stie cineva de unde il pot achizitiona. Undeva aproape de Cluj.

2 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Porcusorii de guineea sunt animale care traiesc in grupuri. daca o sa cumperi unul, o sa se simta singur..nu o sa mai fie activ, nu o sa manance etc.
Daca doresti un porcusor de guineea, cumpara doin(femela-femela sau mascul-mascul) daca nu, cumpara un hamster.
In legatura cu achizitia, nu iti recomand sa cumperi din petshop deoarece sunt mari sanse sa fie bolnavi. Trebuie sa cumperi de la o crescatorie serioasa. Insa nu stiu, deoarece nu am porcuti.dar poti sa cauti pe net si o sa gasesti.

| Annnonimm a răspuns:

Daca locuiesti in Cluj poti cauta in Iulius Mall am inteles ca e un pet shop acolo sau in Animax Cora