| MyTeenageDream a întrebat:

Salut la toti! Pute-ti sa-mi spune-ti cat costa un BICHON MALTEZ de la Canisa Premium?
P. S: mersy anticipat!

3 răspunsuri:
| Schmetterling a răspuns:

Buna, eu iti recomand sa adopti un animal, deoarece sunt destule abandonate care sufera de foame si de frig, iar ele chiar au nevoi de cineva care sa le iubeasca si sa fie acolo pentru ele. Sunt destule pagini pe internet unde poti gasi diverse animale spre adoptie, exista chiar si pe facebook grupuri unde poti sa-ti alegi un animal aflat in suferinta, animal care odata a fost iubit de cei carora nu le pasa ca sustinand crescatorii de animale fac un rau celorlalte animale care provin dintr-o specie inferioara. De aceea unii se lupta sa implementeze o alta gandire, una mult mai deschisa celor care nu vad in fata ochilor decat animale de rasa. Sa stii ca nu conteaza rasa pana la urma, conteaza cum iti educi tu animalul, toate animalele sunt un suflet, indiferent de rasa.Aici gasesti unu dintre paginile care ofera animale spre adoptie, animale abandonate pe strada, animale care provin din crescatori, pe care crescatorii nu le mai vor din diferse motive. http://www.facebook.com/NewlifeforanimalsRomania?ref=ts

| gaaabi a răspuns:

Cred ca stii ca Premium este un srl, nu o canisa. De fapt sunt niste samsari ce aduc caini din fabrici de animale, de cele mai multe ori micutii sunt bolnavi si mor in scurt timp. Evident, nimeni nu raspunde pentru asta, sunt prea bine acoperiti, acesti afaceristi. Vrei un caine de rasa, adreseaza-te unei canise seriose si ia un caine cu pedigree, chiar daca calitate pet.