| RobertIonut00827 a întrebat:

Salut, m-am documentat ceva si am tras concluzia ca, cainele meu este dominant, are 5 luni, de exemplu nu ma lasa sa-i pun zgarda. Dupa ce i-am pus-o nu ma lasa sa i-o dau jos. Nu ma lasa mereu sa-l mangai, se urca pe mine, daca-i dau ceva un os special de ros si ma apropii de el ma maraie dar daca-i pun bobite nu face asta (ceea ce mi se pare ciudat) si mentionez ca atunci cand incerc sa-i pun zgarda da sa ma muste nu tare doar cat sa ma inlature.Ce este de facut? Si vreau sa stiu daca atunci cand face ceva grav de ex da sa muste (repet musca incet nu cu ură) este buna corectia cu ziarul sa-i dau cu ziarul la fund incet desigur? Dau funda urgent! Va rog fata copy paste-uri daca se poate

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unul din parintii tai ii pot pune zgarda, nu tu, cei pe care ei ii asculta si-l stiu de stapan.
Cainele nu-i dominant, doar te trateaza ca prietenul lui de joaca, de aceea nu te asculta, ca nu esti stapanul lui.

| RobertIonut00827 explică (pentru Violleta2022):

Am 25 de ani straight face