| Bosznic a întrebat:

Salut, mă puteți ajuta cu un ghid full despre berbecul german uriaș, deoarece mi am achiziționat unul și nu prea am multe cunoștințe despre aceasta rasa de iepuri

4 răspunsuri:
| AdioTPU a răspuns:

Ca sfat: înainte să achiziționezi un animal de companie sau de curte, caută informații despre el. Îți vor fi utile.

| Unkind a răspuns:

Berbecul German Uriaș are nevoie de o îngrijire corespunzătoare pentru a-și menține sănătatea și bunăstarea. Acesta include o alimentație echilibrată, adăpost adecvat și atenție medicală regulată.
Dieta acestor iepuri ar trebui să includă un amestec de fân proaspăt, hrană specifică pentru iepuri, legume și apă proaspătă. Consultă un medic veterinar sau un specialist în hrănirea iepurilor pentru a stabili o dietă adecvată pentru iepurele tău, în funcție de vârstă, greutate și nivel de activitate.
Cu privire la adăpost, asigură-te că iepurele tău are suficient spațiu pentru a se mișca și a se simți confortabil. Poate fi un adăpost în interior sau în aer liber, dar asigură-te că oferă protecție împotriva intemperiilor și are o zonă de odihnă confortabilă.
În ceea ce privește sănătatea, asigură-te că iepurele tău beneficiază de vizite regulate la medicul veterinar pentru vaccinări, deparazitare și examinări de rutină