Întrebare recomandată | ManuAchim99 a întrebat:

Salut happy mi-a murit papagalul si ii duc lipsa. Vreau sa imi iau un animal care sa traiasca mai mult dar nu o testoasa. As vrea un câine. Ce rase stiti care sa nu creasca mari cat un labrador? Adica sa fie medii. Si cam cat costa un pui?

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut in primul rand imi pare rau pentru papagalu tau :( stiu cum e sa pierzi un animal.
De obicei caini mici traiesc mai mult : http://www.descopera.ro/......dimensiuni
Dar iti recomand sa iti iei un Chiuhuahua sau Pechinez.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca e primul, nu te sfatuiesc sa iei un caine de rasa, din aceia ornamentali, care sunt prea sensibili si implica multa cheltuiala si atentie.Un pechinez comun ar fi cel mai potrivit. Poti cumpara un puiut in jur de 50 roni.

| shippuden a răspuns:

I-ati un porc

| Sweety27 a răspuns:

De talie mica si jucaus poate fi un shih tzu, sau de talie medie e un beagle. sunt 2 rase superbe. viziteaza-ne : https://www.facebook.com/ShihTzuOfficial

| Florinut1009 a răspuns:

Imi pare rau pentru papagalul tau dar eu ti-as recomanda un porc de guiunea dar traiesc putin, atunci nu ti-as recomanda o pisica pentru ca alea se urca pe masa, eu am gasit-o pe a mea moarta in frigider....atunci ia-ti un caine dar nu Chiuhuahua sau Pechinez pentru ca nu sunt draguti aia, ia-ti un Husky sau un Vizsla. Funda?

| alex8840 a răspuns:

Un pechinez imperial ar fi bun pentru tine, traiesc mult si sunt mici, dar nici foarte mici, dar cred ca mai bun ar fi un bichon, sunt mici si pufosi.

| mariogarfi5076 a răspuns:

Mai bine ia-ti o testoasa!

| GeooSykes a răspuns:

Daca tot iti plac pasarile poti sa iti iei o cioara.Traieste in medie 200 de ani si nu o sa moara inaintea ta. Exista si oameni respectabili care au animal de companie o cioara cum ar fi profesoara mea de muzica