| MTSimo a întrebat:

Vreau sa imi iau un caine, sa fie unul iubitor de fel.
Care sunt cele mai iubitoare rase de caine?( Inafara de labrador, care se stie )

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Pe cele de rasa bichon alb maltez sau de pudel alb!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Caine iubitor = pleonasm :)))

Eu n-am vazut caine care sa nu-si iubeasca stapanul si sa nu o arate, numai daca e batut, dar si atunci tine la el :(

Pisicile sunt mai distante, indiferente...

Toti cainii pe care i-am avut pana acum au fost dragastosi, am petrecut mai mult timp cu ei fata de ceilalti membrii ai familiei si se vedea ca si ei erau mai atasati de mine, chiar daca nu eu ii hraneam cel mai des...

Nu conteaza rasa, trebuie sa te porti frumos cu el.

Pot doar sa-ti spun ca imi place mult rasa husky si uite un video cum se comporta cu un copil(daca ai cautat pe net probabil ai observat ca sunt topuri numai pentru caini care iubesc copiii, nu se pune problema sa nu-si iubeasca stapanul).
https://www.youtube.com/watch?v=CVaN0G8WnBI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ți-aș recomanda un Akita Inu!
Este un câine foarte iubitor, te pășește si este foarte frumos!

| Andreea213 a răspuns:

Golden retriever si ciobanesc german. Toti cainii sunt iubitori, dar am auzit ca astia sunt cei mai devotati.

| Ada78 a răspuns:

Cokerul,Bichonul,Akita inu dar toti caini isi iubesc stapanul si ii sunt devotati happy