| STSickSide a întrebat:

Salut, mi-am luat de curand un pit bull, are 6 săptămani! I-am facut deparazitarea odata si primul vaccin, as vrea sa stiu ce urmeaza? Ce trebuie sa ii mai fac? Ce mancare sa ii cumpar? Ce jucarii? Tot ce e nevoie. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

La 12 zile de la primul vaccin se face iar deparazitare interna, la doua zile dupa deparazitare se face al doilea vaccin (DHP +L).Mai trec 12 zile se face iar deparazitare interna, la doua zile dupa se face ultimul vaccin DHPPI + RL, atunci va fi microcipat pe numele tau.Cumpara-i mancare pentru juniori, iti recomand Royal Canin (bobite) si Royal Canin Mini Junior (conserva). Cauta-i jucarii din cauciuc tare, eu am evitat sa le cumpar cateilor mei jucarii din sfoara.La urmatorul vaccin intreaba medicul daca e cazul sa-i dai calciul si vitamine (depinde de la catel la catel, e bine sa vorbesti cu medicul).Iti doresc sa-ti traiasca sanatos, sa te bucuri de el multi ani.

| GabyT10 a răspuns (pentru GabyT10):

Am uitat sa-ti spun, sa-l ti departe de cainii nevaccinati, asta pana i se va termina schema de vaccinare si el va fi imunizat.Sa-l deparazitezi extern, exista curele antiparazitare Bio pentru catei ce au mai putin de 4 luni.

1 răspuns: