| Dima_Alin_1998 a întrebat:

Salut, mi-am luat recent o bicicleta si am simtit joc la ambele parti de la bratele pedaliere. Cum se poate rezolva? Nu sunt aproape de niciun service de biciclete pentru a merge acolo.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar in servis se poate rezolva, avand garantie reparatia este gratuită numai in servisul lor. Daca o duci in altă parte costă si poate nu o repară bine.

| Dima_Alin_1998 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca apelez la garantie o sa trebuiasca sa platesc eu transportul, sau ei?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dima_Alin_1998):

Mergi cu un taxiu ce transport sa plateasca ei, doar nu o trimiti cu fan curier, plătesti tu transportul daca alegi o firma de transport, vezi poate ai pe cineva care are masină si te poate ajuta, plătesti doar benzina, sau chemi taxiul si o duci, poate o face pe loc si o i ei acasa.

| Dima_Alin_1998 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Scuza-ma pentru exprimare. pai ai mei au masina, dar pana mea, nu prea incapae bicicleta acolo o sa fie greu sa o transport pana in oras. Eu intrebam daca ii chem pe cei de la garantie(in cazul meu depanero) mi se transporta bicicleta gratis pana acolo. Am controbait putin prin net si da, este gratis transportul. Probabil o sa apelez la garantie, deoarece acel 'joc' la ax, sau la bratele pedaliere, nu-mi dau seama pare enervant. Probabil o sa o rezolve cei de la garantie, nu? Tu ce zici?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dima_Alin_1998):

Cel mai bine suna i pe cei de la depanero si întreaba i cît te costă transportul, ei sunt sigur ca stiu preturile.