| Lunadream a întrebat:

Salut, motanul meu a avut nisip la rinichi, a fost operat, însă problema a revenit și nu putea să urineze, l-am dus astăzi la veterinar, i s-a făcut anestezie și pusă sonda, mi-au spus că acum poate urina și mi l-au dat acasă după aproximativ o oră după ce și-a revenit din anestezie. Are aproape 8-9 ore de când este acasă, are pupilele dilatate, nu bea, nu mănâncă și nu merge la litiere pentru nicio nevoie, este mai iubăreț decât de obicei și stă într-un singur loc minute bune, se mai sperie ușor. Acestea pot fi efectele unei anestezii sau poate fi și altceva?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca sunt efectele anesteziei, deoarece operatia a fost complexa.Eu nu am avut parte de astfel de intamplari neplacute, am vazut doar efectele extrem de scurte ale anesteziei pentru castrare.Cel mai bine e sa intrebi medicul veterinar, il poti suna dimineata. Sper ca motanul tau sa fie bine pe viitor.