| lilskies a întrebat:

Salut, nu stiu daca asta este categoria corecta pentru intrebarea mea dar ma rog,
deci m-am trezit azi dimineata si vad o ciudatenie de paianjen la mine in pat. Vai de capu meu mi-e frica sa mai dorm in pat, era o ciudatenie de paianjen care aparent mai si sarea. Stau la zona muntoasa si acum cateva luni am mai vazut o ciudatenie care semana ca un scorpin un pui de scorpion negru, paianjeni, din ce cauza sunt in casa? De unde vin? Cum scap de ei? Isi fac cuibuiri? Ajutor dau funda! Am uitat sa mentionez ca stau la tara si am casa veche

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este un motiv foarte buns a te apucid e facut curatenie generala, fiindca paiajenzii isi fac case numai in camerele care nu sunt curate.
Un paianjen de casa nu este veninios sau periculos, dar o casa murdara se cunoaste dupa casele de paianjen care atarna prin colturi sau alte locatii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei stau prin cotloane, crăpături. Scutură seara așternutul.