| EdW1n a întrebat:

Salut, nu stiu daca e bine unde am pus intrebarea dar... vreau sa va intreb ceva
am 20 de prepelite care imi fac 10-15 oua pe zi. am pus deja un incubator cu 50 de oua, si trebuie sa imi iasa in 2 saptamani, dar nu e asta problema.
eu ma tot cert cu maicamea, ca sa strang ouale de la prepelite si cand or iesit prepelitele din ouale alea si sa bag alte oua in el. mama tot incontinuu ca nu nu nu... dar nu asta e problema mea, eu am un alt scop pentru care as pune incubatoru., adica sa vand prepelitele in piata.happy as face niste bani frumusei, numa nu stiu cum as putea s-o conving pe maicamea sa ma lase, ca mereu zice ca nu vinde nimica si etc etc. cum as putea s-o conving?laughing si credeti ca am dreptate cu vanzarea lor?
p. s nu vreau sa vad prepelitele din cele 50 de oua care is acum, sa mai pun inca o tura si de acolo sa vand.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai pus 50 oua, astepti sa iasa toate. Nu ca iese o prepelita, inlocuiesti cu un ou... NU!
Si cat despre vanzarea lor, eu zic sa nu le vinzi, si sa le lasi sa creasca, si sa le faci friptura!
Respect!